Μπάσκετ Ανδρών

Α2 Ανδρών: Παγκράτι – Πανερυθραϊκός 85-79

Στην 14η νίκη στην σεζόν έφτασε η ομάδα μας, η οποία ξεπέρασε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα στην Κύμη, και επικράτησε και του σκληροτράχηλου Πανερυθραϊκού με 85-79, ρίχνοντας κλεφτές ματιές και στα πλέι οφ ανόδου, και κοιτάζοντας να κάνει δική της την έκτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα μας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο, και παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν πολλές εκτελεσμένες βολές να φτάσει σε ένα προβάδισμα με +11 (44-33), το οποίο διατήρησε με σχετική άνεση και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κουτρούλια, Κυριακόπουλο, Αντωνάκη και Σαχπατζίδη να καθαρίζουν στην επίθεση. Ο δε Κουτρούλιας πέτυχε το καθοριστικό 83-75, με την άμυνα μας να «εξαφανίζει» τους Καλλιανιώτη και Μπάρδα (μόλις 2 πόντους με 1/10 σουτ).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 85-79
Δεκάλεπτα: 21-22, 44-33, 66-57, 85-79
Διαιτητές: Καλδίρης-Ανδρικόπουλος-Τσαρούχα
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 15 (2), Παναγιωταράς 4, Παπαδιονυσίου 3 (1), Φακοπουλίδης 9, Μοτσενίγος 8 (1), Αντωνάκης 14 (2), Κουτρούλιας 19, Σαχπατζίδης 11, Περσίδης 2, Δενδρινός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 4, Καλλιανιώτης 2, Πρίτσος 12 (3), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1), Προδρόμου 19, Γιαουρτόγλου 13, Σωλομός 7, Αντωνίου 11 (2), Γκαϊτάσοφ 4 (1), Σωφρονάς 1, Μπάρδας