A2 Ανδρών (playoffs): Φάρος Κεράτσινιου – Παγκράτι 76-70

Μια ονειρεμένη χρονιά ολοκληρώθηκε για την ομάδα μας, η οποία ηττήθηκε στο Κερατσίνι από τον Φάρο με 76-70, στην συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου, και έτσι αποκλείστηκε με συνολικό σκορ 3-0.

Η ομάδα μας έχοντας τον κόσμο της στο πλευρό της προηγήθηκε με 37-42 λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, χάνοντας την επαφή με το σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, όταν ένα 15-0 των γηπεδούχων τους έφερε στο 54-42, με το τέταρτο φάουλ του Σαχπατζίδη στην πρώτη φάση της τρίτης περιόδου να αλλάζει τις ισορροπίες.

Οι παίκτες του Ντίνου Καλαμπάκου, παρά την αστοχία στα τρίποντα (5/24) κατάφερε να επιστρέψει στο -2 (72-70) με φόλοου του Μοτσενίγου στα 19”, με τον Παπαμακάριο με δυο βολές να διαμορφώνει το 74-70, και το άστοχο τρίποντο του Μοτσενίγου να σφραγίζει μια πλήρως επιτυχημένη σεζόν.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 76-70
Δεκάλεπτα: 22-19, 39-42, 57-50, 76-70
Διαιτητές: Μάνος-Καλδίρης-Τσαρούχα
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3 (1), Παπαμακάριος 3, Καράμπουλας 19 (2), Μπατής 10 (1), Πετροδημόπουλος 7, Αγγελόπουλος 15 (3), Κομποδιέτας 6 (1), Σκορδίλης 11, Κακιούζης 2
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 16 (2), Παναγιωταράς 6 (1), Παπαδιονυσίου 10 (1), Φακοπουλίδης, Μοτσενίγος 6, Αντωνάκης 6, Κουτρούλιας 14 (1), Σαχπατζίδης 6, Μήτσιαλος 2, Περσίδης 2, Δενδρινός 2