Με… σπασμένα φρένα παιδικό και εφηβικό!

Έχουν πάρει φορά και δεν σταματάνε πουθενά τα τμήματα μας, που πέτυχαν την τέταρτη συνεχομένη νίκη τους στο πρωτάθλημα, με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού. Το παιδικό ήταν ισοπεδωτικό και έφτασε στη νίκη με 65-33, ενώ και το εφηβικό πέρασε ένα εύκολο βραδύ επικρατώντας με 69-52.

ΠΑΙΔΙΚΟ

Σε ένα ματς που δεν χωράει ιδιαίτερη κριτική, οι παίκτες μας μπήκαν ζεστά στον αγωνιστικό χώρο και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να βρεθούν μπροστά στο σκορ στο δεκάλεπτο, με 20-11. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο στο +22 (39-17). Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά, με το σκορ στο 30’ να είναι 49-26. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα μας να παίρνει μια μεγάλη νίκη με τελικό σκορ 65-33. Πρώτος σκόρερ ο Τόρρες με 17 πόντους, ενώ σημαντικές βοήθειες έδωσε και ο Κολυδάς με 13 πόντους.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΟΔΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 65-33
ΤΟΡΡΕΣ 17(2), ΛΑΓΟΣ 1, ΜΠΕΓΙΟ 4, ΚΙΝΤΑΡΗ 3, ΚΑΡΑ 6, ΨΑΡΡΗΣ 7, ΤΣΑΝΑΙ 7,ΠΕΛΕΚΗΣ 5, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ 2, ΚΟΛΥΔΑΣ 13, ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ

Τα δεκάλεπτα: Α(20-11) Β(19-6) Γ(10-9) Δ(16-7)

ΕΦΗΒΙΚΟ

Πολύ δυνατά μπήκε η ομάδα του εφηβικού στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να προηγηθεί με 15-2 στο 5’, όμως ο Ποσειδώνας με ένα 0-11, κατάφερε να πλησιάσει σε 15-13, με το δεκάλεπτο να λήγει 21-18. Στη δεύτερη περίοδο οι παίκτες μας, είχαν τρομερό ρυθμό σε άμυνα και επίθεση και επιτρέποντας μόλις 3 πόντους στους αντίπαλους, κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 40-21. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας ανέβασε ακόμα περισσότερο τη διαφορά, η οποία έφτασε στο μέγιστο της με τη λήξη του 3ου δεκάλεπτου και το σκορ στο 58-32. Στην τελευταία περίοδο, παρότι η ομάδα μας χαλάρωσε, τίποτα δεν μπορούσε να αλλάξει και έτσι ήρθε άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 69-52. Πρώτος σκόρερ ο Φωτεινάκης ο οποίος με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 ασσίστ και 2 λάθη σε 14 λεπτά συμμέτοχης τίναξε το δείκτη tendex στο 1.500! Σημαντικές βοήθειες και από το Μανιατόπουλο με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 3 ασσίστ, αλλά και 5 λάθη.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 69-52
ΚΑΚΚΟΣ 2, ΣΠΥΡΙ 9(3), ΜΠΕΓΙΟ 6, ΣΚΕΝΤΖΟΣ 7(1), ΜΑΝΙΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 11(2), ΚΑΛΗ 5, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ 17(3), ΚΟΥΒΕΛΗΣ 2, ΣΤΑΓΚΟΣ 4, ΑΡΑΒΙΑΚΗΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 6

Τα δεκάλεπτα: Α(21-18) Β(19-3) Γ(18-11) Δ(11-20)