Βόλεϊ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΟΛΕΪ: Γκράβα – Παγκράτι 2-3

Δυνατό ξεκίνημα για την ομάδα βόλεϊ του ΑΟΠ καθώς νίκησε με 2-3 σετ στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα την ομάδα της Γκράβας.

Ο προπονητής της ομάδας μας είχε την τύχη να δοκιμάσει διάφορα σχήματα καθώς ο αγώνας είχε μεγάλα σερί πόντων και αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ. Στο πρώτο σετ η ομάδα μας κατάφερε να πάρει την διαφορά από την αρχή και το κέρδισε με 22-25. Στο δεύτερο δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο, νικώντας το με 13-25. Στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα μας έπαιξε δυο γεμάτα σετ, χάνοντας τα στις λεπτομέρειες με 27-25 και 26-24, για να ανακάμψει στο tie break νικώντας το με 5-15.

ΓΚΡΑΒΑ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 2-3
Σετ: 22-25, 13-25, 27-25, 26-24, 5-15
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ξυδερος): Βαρβιτσιώτης Πέτρος, Ντινόπουλος Μενέλαος, Γιαννέλος Κωνσταντίνος(L), Αγγελίδης Γιώργος, Αργυρόπουλος Αλέξανδρος, Παπαδόπουλος Αλέξανδρος, Καρράς Κωνσταντίνος(L), Νικολούδης Μιχάλης, Δαλέκος Μιχάλης, Παππάς Γρηγόρης, Παππούλης Κυρίακος, Ζαρμπίνης Νίκος, Βανδαράκης Δημήτρης, Ζαρίφης Νίκος.

Την Τρίτη 6 Οκτωβρίου θα γίνει η κλήρωση για την επόμενη φάση του κυπέλλου .