Γ’ ΕΣΚΑ ΕΦΗΒΩΝ: Παγκράτι – Εθνικός Ελλ/σων 70-23

Διπλασίασε τις νίκες του το εφηβικό μας τμήμα, αφού επικράτησε με 70-23 του Εθνικού Ελληνορώσων, στο κλειστό του Μετς.

Ο αγώνας δε σηκώνει ιδιαίτερη κριτική, αφού οι παίκτες μας καθάρισαν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο το ματς, παίρνοντας προβάδισμα 25 πόντων (29-4). Στο ίδιο μοτίβο και η δεύτερη περίοδος, με τη διαφορά να φτάνει τους 40 πόντους για το 48-8 του ημιχρόνου. Τίποτα δεν άλλαξε και στο δεύτερο μέρος, με το χρόνο και το σκορ να μοιράζεται σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες μας και το ροζ φύλλο αγώνα να έρχεται με τελικό σκορ 70-23.

Πρώτος σκόρερ ο Δαμιανός με 11 πόντους, ενώ διψήφιος ήταν και ο Σταμάτης με 10.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 70-23
Δεκάλεπτα: 29-4, 48-8, 58-18, 70-23
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Σιδηράς 2, Καριώτης 5, Σταμάτης 10, Τσανάι 8, Τζεμανάκης, Μπαλωμένος 7, Τζαβεντ 5, Αντωνίου 8, Δαμιανός 11, Ζαρίφης 2, Σπυρόπουλος 9, Τσατσαράκης 3