Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Εθνικός – Παγκράτι 70-61

Μετά από ένα κλειστό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 70-61 από τον Εθνικό, εκτός έδρας.

Οι δύο ομάδες στηρίχθηκαν κατά κύριο λόγο στην άμυνά τους στο πρώτο μέρος, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 14-16 και το ημίχρονο στο 29-32.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου μισού, η ομάδα μας κατάφερε να διατηρήσει ένα ισχνό προβάδισμα, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 45-47.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, ο Εθνικός εκμεταλλεύτηκε τη νευρικότητα και τα λάθη της ομάδας μας και όχι μόνο προσπέρασε με 60-57 στο 39′, αλλά κατάφερε να πάρει και μια αξιοσέβαστη διαφορά, για το τελικό 70-61.

Εθνικός – Παγκράτι 70-61
Διαιτητές: Καραβίτης-Κούλης Χ.-Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 14-16, 29-32, 45-47, 70-61
Εθνικός (Χούμπαυλης): Ρουκάς, Σταματίου 2, Γκαβασιάδης 13 (1), Ιωάννου 9, Καραφαντής 2, Βαθρακοκοίλης 24 (2), Καρυστινός 11 (1), Ολύμπιος 3 (1), Χρήστου, Καππής 6, Καπερώνης
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Στογιάνοβιτς 9, Κουμπούρας 10 (1), Πολέμης 3 (1), Αγγελόπουλος 5 (1), Κουκιαδάκης, Κοντραφούρης 9, Ζαρίφης, Ψαράς 13 (2), Πιτούλης 7, Βασιλειάδης, Ντιαλό 5, Τριανταφύλλου