Ποδόσφαιρο

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 3-2

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Ντόϊ, Πλακάλι (63’ Σπηλιόπουλος), Σκούρας , Νικολακάκης, Αϊβάζης, Παγιαυλάς, Γκέντσεφ (73’ Καστάνης), Καραμπέτσος (46’ Ραυτόπουλος), Δριβάκος, Τεγονίκος, Γαλεράκης

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η ομάδα ποδοσφαίρου εχθές στο Χαλάνδρι ξεκινώντας έτσι με το αριστερό το φετινό πρωτάθλημα. Απέναντι στο ισχυρό Χαλάνδρι που αναμένεται να πρωταγωνιστήσει η ομάδα μας προηγήθηκε στο 7ο μόλις λεπτό με τον Παγιαυλά. Στο 25ο λεπτό το Χαλάνδρι ισοφάρισε με τον Βότσιο. Το σκορ παρέμεινε ισόπαλο μέχρι το 82ο όταν και ξεκίνησε η βροχή των γκολ με το Χαλάνδρι να προηγείται στο 82ο με τον Δελταδώρο και να ισοφαρίζει ο Τεγονίκος στο 87ο με εκτέλεση φάουλ. Κι ενώ όλα έδειχναν πως οδεύουμε στην ισοπαλία ένα αμυντικό λάθος του Παγκρατίου (από τα αρκετά του χθεσινού παιχνιδιού) επέτρεψε στον Μαμάφη να πετύχει για το Χαλάνδρι το γκολ της νίκης στο 89ο λεπτό