ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ 3-2

Σε αυτό το παιχνίδι ο στόχος ήταν ένας και ξεκάθαρος και ήταν η νίκη. Με τον Παναγιώτη Πρασσά στην εξέδρα λόγω τιμωρίας η ομάδα μας ζορίστηκε αρκετά από την ουραγό ομάδα της Κοψαχείλας αλλά τελικά επικράτησε με 3-πετυχαίνοντας την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Παλαιού Φαλήρου προηγήθηκε νωρίς στο σκορ προκαλώντας άγχος στην ομάδα μας η οποία υστερούσε εμφανώς στο κέντρο με αργή και χωρίς φααντασία κυκλοφορία της μπάλας αλλά και χωρίς τα απαραίτητα «τρεξίματα».O Πρασσάς στο 30΄έκανε αλλαγή τον Καραμπέτσο με τον νεαρό Σταμπέλο και η διαφορά στο παιχνίδι δεν άργησε να φανεί απέναντι στην αργή άμυνα των φιλοξενούμενων. Στο 34΄ο Σταμπέλος κυνήγησε μια φαινομενικά χαμένη μπαλιά βγάζοντας σέντρα στον Δριβάκο ο οποίος με εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι από το ύψος της μικρής περιοχής ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39΄πάλι ο Σταμπέλος με σέντρα ακριβείας από τα αριστερά βρήκε τον Ραφτόπουλο ο οποίος επίσης με κεφαλιά πέτυχε το 2-1. Ένα λεπτό αργότερα ο Σπηλιόπουλος (ελπιδοφόρα η επανεμφάνισή του) δεν πρόλαβε για μερικά εκατοστά να τριπλασιάσει τα γκολ. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το κεντρικό δίδυμο της άμυνας μας δεν κατάφερε να συνεργαστεί και η Κοψαχείλα ισοφάρισε σε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Ντόϊ. Με την έναρξη της επανάληψης η ομάδα μας κυνήγησε το νικητήριο γκολ που ήρθε στο 52΄ ύστερα από ατομική ενέργεια του Τεγονίκου και σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής (3-2). Από εκεί και πέρα η ομάδα μας κλείστηκε και πιέστηκε αρκετά αλλά κατάφερε να κρατήσει τη νίκη και τους πολύτιμους 3 βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι με τον Ορφέα στο Αιγάλεω

Παγκράτι : Ντόϊ, Πλακάλι, Κολυβάς, Αϊβάζης, Δημόπουλος, Τεγονίκος, Γαλεράκης, Καραμπέτσος (30΄Σταμπέλος) (71΄Τοπούζογλου), Καλαματιανός (46΄Γκέντσεφ), Σπηλιόπουλος, Δριβάκος