19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 3-0

Ο Χριστόφορος Τεγονίκος έβαλε την σφραγίδα του στη νίκη της ομάδας μας με 3-0 επί του ΓΣ Καισαριανης, νίκη που έδωσε βαθιές ανάσες για το κυνήγι της παραμονής. Από την αρχή η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι , στο βροχερό Ελληνικό ξέροντας πως η νίκη ήταν απαραίτητη. Στο 38΄ο Τεγονίκος σκόραρε με ψύχραιμο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής πετυχαίνοντας το 1-0 και δίνοντας παράλληλο ψυχολογικό προβάδισμα στο Παγκράτι. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα δεκάλεπτο υπεροχής δημιουργώντας ευκαιρίες για γκολ και σε μία εξ αυτών στο 54’ ο Πλακάλι διώχνει την μπάλα πάνω στην γραμμή ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Πατεράκης σημαδεύει το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντόι. Στο 59΄ο Γαλεράκης αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Γκάγιο ενώ στο 62΄η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μυλωνά το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τεγονίκος κάνοντας το 2-0.Στο 80΄ο Παγιάβλας με μακρινό τεχνικό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 κρεμώντας τον Γκάγιο ο οποίος όμως δύο λεπτά αργότερα απέκρουσε πέναλτι του Γκέντσεφ που είχε κερδίσει ο ίδιος αποσοβώντας το 4-0. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας έφτασε τους 23 βαθμούς και πλέον με νίκη μέσα στα Σεπόλια επί του Άφοβου ξεφεύγει για τα καλά από την επικίνδυνη ζώνη.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ:Ντόι, Μπαραδάκης (60΄Παγιάβλας), Σκούρας, Πλακάλι, Ντίσιος, Κολυβάς, Τεγονίκος (72΄Αιβάζης), Σπηλιόπουλος, Δριβάκος, Γαλεράκης, Ραφτόπουλος (80΄Γκέντσεφ).