ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΣΑ 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 3-1

Με μία επιβλητική εμφάνιση που πιστοποίησε την αγωνιστική άνοδο της ομάδας μας στις τελευταίες αγωνιστικές και μπροστά σε πολλούς φίλους της ομάδας που βρέθηκαν χθες στο γήπεδο του Ελληνικού , το Παγκράτι επιβλήθηκε του Νεοπεντελικού με 3-1. Από τα πρώτα λεπτά φάνηκε ο επιθετικός προσανατολισμός της ομάδας του Παναγιώτη Πρασσά η οποία έφερε το πρώτο γκολ στο 21’ με κεφαλιά του Κυριάκου. Το γκολ έδωσε μεγάλη αυτοπεποίθηση στους παίκτες μας οι οποίοι πίεζαν συνεχώς την αντίπαλη ομάδα με αποτέλεσμα στο 36’ ο Τσάκαλος με αυτογκόλ να κάνει το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και ο Αϊβάζης στο 56′ με γωνιακό πλασέ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Το τελικό 3-1, διαμόρφωσε ο Μαρουλίδης στο 89΄. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας 5 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος έφθασε στις 7 νίκες και τους 31 βαθμούς και ουσιαστικά αποδεσμεύθηκε από το άγχος του υποβιβασμού.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Ντόϊ, Μπαραδάκης (78′ Τοπούζογλου), Σκούρας (68′ Νικολακάκης), Κολυβάς, Πλακάλι, Αϊβάζης, Τεγονίκος, Ντίσιος, Δριβάκος (85′ Σταμπέλος), Γαλεράκης, Κυριάκος.