ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΟΥΚΑΚΙ 1-1

Υπό καταρρακτώδη βροχή η ομάδα μας απέσπασε ισοπαλία από το Κουκάκι με 1-1 στα Σούρμενα, καθώς ισοφάρισε κυριολεκτικά την ύστατη ώρα με τον Γιώργο Καστάνη.

Το παιχνίδι θα μπορούσε να εξελιχθεί διαφορετικά αν η ομάδα μας κατάφερνε να μετουσιώσει την απόλυτη υπεροχή της ως το 60΄σε γκολ.

Συγκεκριμένα μόλις στο πρώτο λεπτό ο Ραφτόπουλος σημάδεψε το δοκάρι προ του Ράφοση, ενώ στο 33΄ ο Σπηλιόπουλος δεν πρόλαβε με προβολή να πετύχει το 1-0.

Έτσι ήρθε στο 67΄ο Σαραντίδης (σοβαρές υποψίες για οφσαιντ) να πλασάρει τον Μπούρθη και να πετύχει το 0-1, ενώ 12 λεπτά αργότερα ο Μπούρθης αποσόβησε το 0-2 μετά από τετ α τετ των φιλοξενούμενων.

Ωστόσο η ομάδα μας δεν είχε πει την τελευταία τους λέξη καθώς ο Καστάνης με το στήθος πέτυχε στο 90΄ το 1-1 χαρίζοντας στην ομάδα μας τον δεύτερο βαθμό της μετά από 4 αγωνιστικές.

Σκόρερ: 90΄Καστάνης – 67΄Σαραντίδης

Διαιτητές; Κατοίκος, Σκούρας – Μπάστας.

Παγκράτι: Μπούρθης, Καλαματιανός, Τζανετάκης (62΄Σαμαράς), Μπαντού, Θωμάς, Ραφτόπουλος, Σπηλιόπουλος, Μαραγκός (72΄Μαστορόπουλος), Καστάνης, Κυριάκος, Τάταρης (72΄Ρουμελιώτης).