ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΤΗΣΙΑ 5-1

“Ξέσπασε” αγωνιστικά η ομάδα μας, καθώς μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι συνέτριψε τα Πατήσια με 5-1 και έδειξε ότι βρίσκεται σε δρόμο ανάκαμψης. Απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Άκης Ραφτόπουλος ο οποίος σημείωσε χατ τρικ, ξεκλειδώνοντας την άμυνα των φιλοξενούμενων μόλις στο 1΄ (1-0). Το 2-0 πέτυχε στο 18΄ο Κώστας Σπηλιόπουλος, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ξανά μπήκαν στο παιχνίδι με γκολ του Β.Μαρτέκα στο 47′.αλλά τα σύννεφα της ανησυχίας έσβησε με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά ο Ραφτόπουλος (52′ και 57′). Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 65΄ο Κασιμάτης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κορκοβίρης, Λιαμπότης και Μπάστας.

Παγκράτι: Μπούρθης, Καλαματιανός, Τζανετάκος, Θωμάς, Σαμαράς, Κασιμάτης, Σπηλιόπουλος, Καραγιάννης (65′ Γκέργκης), Τάταρης, Ραφτόπουλος, Ξουραφάς.