Ποδόσφαιρο
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 6-0
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/03/logo-a.o.-pagkratioy-gramiko-4-copy.png)
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας, και προδομένη από αρκετούς τραυματισμούς ηττήθηκε με το βαρύ 6-0 στην Κυψέλη από τον Γκυζιακό, μια εβδομάδα μετά το θριαμβευτικό 5-1 επί των Πατησιών.
Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους οι οποίοι προηγήθηκαν στο 25′ με τον Ευδαίμων (1-0) και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 40′ με τον Οικονόμου (2-0).
Το καταστροφικό ωστόσο πεντάλεπτο για την ομάδα μας ήρθε από το 49′ ως το 54′ (6-0) όπου δεχτήκαμε 4 μαζεμένα γκολ (49′ Γρίβας, 51′ Τσακνιάς, 53′ αυτογκόλ του Κασιμάτη και στο 54′ Ραμούνδος), ενώ στο 60′ δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα ο αρχηγός μας Κώστας Σπηλιόπουλος.
Επόμενο και κρίσιμο παιχνίδι στο Ελληνικό με τον Βύρωνα.
Παγκράτι: Μπούρθης, Καλαματιανός, Τζανετάκης, Θωμάς (72′ Μαστορόπουλος), Σαμαράς, Κασιμμάτης, Σπηλιόπουλος, Καραγιάννης (43′ Λέντζας), Τάταρης, Ραφτόπουλος (66′ Ξουραφάς), Πετράκης.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)