ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΓΑΛΑΞΙΑΣ 3-1

Με μια ακόμα νίκη συνέχισε την καταπληκτική της πορεία η ομάδα μας η οποία στο Ελληνικό επικράτησε εύκολα του Γαλαξία Ανθούπολης με 3-1 και αναρριχήθηκε αρκετά ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα μας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με τον Σωκράτη Παπαθανασίου στο 34′  και να οδηγηθεί προηγούμενη με 1-0 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 48′ με γκολ του Σπύρου Τάταρη, ενώ ο Παπαθανασίου χτύπησε εκ νέου έξι λεπτά αργότερα (54′) για να γράψει το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1 στο 75′ με τον Πουντζά.

Σκόρερ: 34′, 54′ Παπαθανασίου, 48′ Τάταρης / 75′ Πουντζάς

Διαιτητές: Χρηστάκος / Διαμαντάκος – Τασσόπουλος

Παγκράτι (Σπηλιόπουλος): Τασιούλας, Κωνσταντάρας (Παλιάτσος), Σαμαράς, Καστάνης (74′ Κοτσωρης), Μπέκος, Σταματίου, Σπηλιόπουλος, Τάταρης (66′ Λέκα), Ξουραφάς, Μαστορόπουλος, Παπαθανασίου.

Γαλαξίας (Κιούρκος): Αλυσανδράτος, Πουντζάς, Μασούρης, Σκαλτσάς, Διγενόπουλος, Σπηλιοτόπουλος, Τσαγκάρης, Καρανταίρης, Μαρούδας, Μπουμπούνας, Κανδυλιώτης (68′ Κουραμπιάλης).