ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 4-1

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα καθώς ηττήθηκε στο γήπεδο του Χαλανδρίου από τον Τριφυλλιακό με 4-1 παρότι προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 5′ με τον Γιώργο Παπαδόπουλο (0-1) για να δεχθεί την ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα (11′) με τον Καρανίκα να ευστοχεί σε πέναλτι.

Στο 27′ οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Καλογεράκη, και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια αλλά κατέρρευσε στο τέλος όταν δέχθηκε δυο γκολ από τον Καρανίκα στο 83′ και στο 85′, γράφοντας το τελικό 4-1.

Σκόρερ: 11′ (πεν), 83′, 85′ Καρανίκας, 27′ Καλογεράκης / 5′ Παπαδόπουλος

Διαιτητές: Νικολάου / Σταυρόπουλος – Χίτου

Τριφυλλιακός (Κατσαρός): Αστράς, Τόσιος (75′ Παππάς), Λιούσης (2′ Γούμενος), Κουτρουμπίλας, Γκούντος, Αμαξάς, Παναργιάς, Καρανίκας, Καλογεράκης, Μπακέας, Θεολόγου (Κορρές).

Παγκράτι (Σπηλιόπουλος): Τασιούλας, Κωνσταντάρας (46′ Φαρμάκης), Σαμαράς, Καστάνης, Μπέκος, Λέκα, Σπηλιόπουλος, Ξουραφάς, Μαστορόπουλος, Παπαθανασίου, Παπαδόπουλος (61′ Σταματίου)