Ήττα στα Ιλίσια για το παιδικό

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για το παιδικό μας τμήμα με αντίπαλο τον Ηλυσιακό εκτός έδρας, με 60-42. Το εφηβικό τμήμα δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΠΑΙΔΙΚΟ
Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 0-6 στο 4′. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού οι παίκτες μας έμειναν χωρίς πόντο μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η καλή άμυνα παράλληλα όμως, επέτρεψε στον Ηλυσιακό να σκοράρει μόνο 5 πόντους, με το σκορ στο 10′ να είναι 5-6. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα μας ξεκίνησε πάλι με ένα νέο σερί 0-6, αλλά όπως και στο πρώτο δεκάλεπτο, ακολούθησε επιθετικό μπλακάουτ. Μόνο που αυτή τη φορά συνοδεύτηκε και από πολύ κακή αμυντική λειτουργία, με τον Ηλυσιακό να τρέχει ένα επιμέρους 23-3 και να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενος με 28-15. Στο δεύτερο μέρος ο Ηλυσιακός μπήκε αποφασισμένος να καθαρίσει το παιχνίδι και προηγήθηκε στο 29′ με 42-22 (+20). Με δύο τρίποντα στο τέλος του δεκαλέπτου όμως, η ομάδα μας έριξε τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να είναι 42-29. Οι παίκτες μας , δεν κατάφεραν να απειλήσουν στην τελευταία περίοδο την ομάδα των Ιλισίων, που ουσιαστικά είχε βάλει τις βάσεις της επικράτησης από το δεύτερο δεκάλεπτο. Τα πολλά τα λάθη και οι χαμένες βολές για την ομάδα μας συνέθεσαν το σκηνικό της ήττας μας με τελικό σκορ 60-42. Πρώτος σκορερ ο Μπέγιο με 16 πόντους, ενώ βοήθησε και ο Κουβέλης με 10.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 60-42
ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ, ΠΕΛΕΚΗΣ 4(1), ΜΠΕΓΙΟ 16(2), ΛΓΚΑΟΥΧΑΡΗ 2, ΨΑΡΡΗΣ, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ, ΤΟΡΡΕΣ 5(1), ΝΤΑΜΠΟΥΒΑΤΑ 1, ΚΟΥΒΕΛΗΣ 10, ΛΑΓΟΣ, ΑΡΑΒΙΑΚΗΣ 2, ΜΙΧΑΛΑΡΗΣ 2
Τα δεκάλεπτα: Α(5-6) Β(23-9) Γ(14-14) Δ(18-13)