Νίκη του παιδικού μέσα στην Ερυθραία

Νίκη για την ομάδα του παιδικού μας τμήματος με αντίπαλο τον Πανερυθραικό εκτός έδρας. Το εφηβικό τμήμα δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΠΑΙΔΙΚΟ
Πολύ καλα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες, σε μια πρώτη περίοδο που προμήνυε μεγάλο ντέρμπι για τη συνέχεια, με το σκορ στο 10′ να είναι 12-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι παίκτες μας προσπάθησαν να ξεφύγουν στο σκορ (15-22), αλλά η ομάδα της Ερυθραίας μάζεψε γρήγορα τη διαφορά, για να βρεθούμε στο ημίχρονο να προηγούμαστε με βραχεία κεφαλή, 22-23. Συναρπαστικό τρίτο δεκάλεπτο, με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο-πόντο και το προβάδισμα να αλλάζει χέρια συνολικά 7 φορές, με την ομάδα μας να βρίσκεται μπροστά στο 30′ με 39-40. Στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι ο Πανερυθραικός έμεινε απο δυνάμεις, καταφέραμε να πάρουμε μια διαφορά ασφαλείας, την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τελικό σφύριγμα, που βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 48-59. Πρώτος σκόρερ ο Λαμπρής με 18 πόντους, ενώ έδωσαν σημαντικές βοήθειες και οι Μπέγιο με 12 πόντους και Κουβέλης με 11.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 48-59
ΤΣΙΛΙΜΙΔΟΣ 2, ΠΕΛΕΚΗΣ 5, ΜΠΕΓΙΟ 14(1), ΚΙΝΤΑΡΗ, ΨΑΡΡΗΣ 2, ΝΤΑΜΠΟΥΒΑΤΑ, ΤΟΡΡΕΣ 4, ΛΑΜΠΡΗΣ 18, ΚΟΥΒΕΛΗΣ 11, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ, ΑΡΑΒΙΑΚΗΣ 2, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ 1

Τα δεκάλεπτα: Α(12-15) Β(10-8) Γ(17-17) Δ(9-19)