Ποδόσφαιρο
Παγκράτι – Απόλλωνας 2006 2-0
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/03/logo-a.o.-pagkratioy-gramiko-4-copy.png)
Με νίκη επανήλθε στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το ποδοσφαιρικό τμήμα του συλλόγου μας ύστερα από απουσία ενός έτους , γεμίζοντας χαρά όσους πάλεψαν για να καταστεί δυνατή αυτή η συμμετοχή. Στο γήπεδο των Σουρμένων που χρησιμοποιήθηκε ως έδρα αντιμετωπίσαμε την ομάδα του Απόλλωνα 2006 την οποία και κερδίσαμε με 2-0 ύστερα από μία αρκετά καλή εμφάνιση η οποία άφησε ελπίδες για μία καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Και τα 2 γκολ της ομάδας πέτυχε ο Ραφτόπουλος στο 60’ και το 78 ενώ στο 83’ αποχώρησε λόγω τραυματισμού’.
Η σύνθεση της ομάδας μας ήταν :
Λώλος, Ξουραφάς, Χρόνης, Κορομηλάς, Μπαλωμένος, Μαστορόπουλος (46’ Τοπούζογλου), Τάταρης, Καστάνης, Παπαθανασίου, Ραφτόπουλος (83΄Παπαγιανίδης), Οικονομόπουλος (Χατζησάββας).
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)