Ακαδημίες
Συνέχεια στις ήττες για παιδικό και στις νίκες για εφηβικό
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2015/11/efiviko-tritonas-pagrati-2015.jpg)
ΠΑΙΔΙΚΟ
Άλλη μια ήττα γνώρισε το παιδικό μας τμήμα, το οποίο όμως παρουσίασε σημάδια βελτίωσης στον τρόπο παιχνιδιού του και ειδικά στην άμυνα. Η ομάδα μας ηττήθηκε με τελικό σκορ 39-16.
ΕΦΗΒΙΚΟ
Στο δυσκολότερο αγώνα μετρά από αυτόν με την Ηλιούπολη, η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα –ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο- και κατάφερε να φτάσει στη νίκη, πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 50-62. Πρώτος σκόρερ ο Μανιατοπουλος με 17 πόντους, 3 κλεψίματα, 3 ασσιστ, ενώ ο Βούλγαρης συνέχισε τα double-double (έχει πέτυχει σε όλους τους αγώνες μέχρι τώρα) πετυχαίνοντας 12 πόντους και συμπληρώνοντας τη στατιστική του με 19 ριμπάουντ, 2 κοψίματα, 4 κλεψίματα, 2 ασσιστ. Βοήθειες έδωσε και ο Τορρες με 12 πόντους.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)