Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου – Αίας Αθηνών 7-1

Μια από τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας του, πέτυχε το τμήμα ποδοσφαίρου, το οποίο φαίνεται να επανήρθε δριμύτερο. Έτσι, παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο,επικράτησε με το ευρύ 7-1 στο γήπεδο του Ελληνικού, του Αίαντα Αθηνών. φτάνοντας στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς και 9-2 γκολ.

Η ομάδα μας πρόλαβε να προηγηθεί με 3-0 στα πρώτα 20 λεπτά (4′ Σμπυράκης, 14′ Μηνόπουλος και 20′ Παγούρας) πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν σε 3-1 στο 45 με γκολ του Έρντις, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Αίαντα και με τέσσερα ακόμα γκολ σφράγισε τη νίκη (57′ Παγούρας, 61′ Π.Καβουριάδης [αυτογκόλ], 65′ Καραβουσάνος, 88′ Μερετσόλιας).

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ 7-1
Σκόρερ: 4′ Σμπυράκης, 14΄Μηνόπουλος, 20′, 57′ Παγούρας, 61′ Π.Καβουριάδης (αυτογκόλ), 65′ Καραβουσάνος, 88′ Μερετσόλιας / 45′ Έρντις
Διαιτητής: Καλοπίσης
Βοηθοί : Βλατάκης – Λαμπράκης
ΑΟ Παγκρατίου (Ακριτίδης) : Κελαϊδίτης, Γούλας  (51′ Σκέρτσος), Μαραγκός, Μηνόπουλος (63′ Πολυδέρας), Κρεμόπουλος, Γιούτσος, Σημαιάκης, Κοντογιάννης (46′ Καραβουσάνος), Σμπυράκης (60′ Αδάμης), Παγουράς, Μερετσιόλας
Αιας Αθηνών (Βιτζηλαίος) : Π.Καβουριάδης, Καλομοίρης, Τριανταφυλλόπουλος, Φραγκούδης, Λυμπερόπουλος, Χαντζιάρας, Διαμαντόπουλος, Ι.Καβουριάδης, Έρντις, Καλογεράκης, Αγγελής