Β’ Εθνική (Νότος) : Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Παγκρατίου 87-80

Μόνο κέρδη μπορεί να κρατήσει η ομάδα μας από την εκτός έδρας αναμέτρηση της με τον Διαγόρα στο κλειστό του Αιγάλεω, καθώς παρά την ήττα με 87-80, έδειξε ανταγωνιστικό χαρακτήρα, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα.

Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στα τελευταία δυο λεπτά, όταν τρεις φάσεις το σημάδεψαν. Αρχικά, με το σκορ στο 77-75 υπέρ της ομάδας μας, ο Διαγόρας κέρδισε αντιαθλητικό φάουλ, με το σκορ να πηγαίνει στο 78-77 υπέρ της. Αργότερα, και μετά από δυο άστοχες επιθέσεις της ομάδας μας, ο Πέττας με ένα πολύ δύσκολο τρίποντο πέτυχε το 81-77, με το παιχνίδι να μπαίνει στο τελευταίο λεπτό του.
Τέλος, με το σκορ στο 83-80, ένα εξαιρετικό πικ εν ρολ ανάμεσα σε Κουκά και Κατιάκο, έγειρε οριστικά την πλάστιγγα προς την πλευρά των γηπεδούχων.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 87-80
Δεκάλεπτα : 28-29., 56-52, 68-68, 87-80
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Σπυρόπουλος
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) :Καράμπαμπας 7 (1), Κουκάς 18 (3), Καράλης 9 (3), Κωνσταντώνης 7 (1), Πέττας 17 (1), Μαυροειδάκος 6, Καρασταμάτης 3 (1), Κατιάκος 19, Καραβανάς 1.
Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 5, Καυκής 20 (2), Γιαννίκος 6, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Κούτρας 6 (2), Μήτσιαλος 14 (1), Λυτόπουλος 9, Χριστόπουλος 5, Μπένος 10, Γερονικός