Ποδόσφαιρο
Γ’ ΕΠΣΑ (1ος Όμιλος) : ΑΟ Παγκρατίου – Ελπίδα Αγ.Αναργύρων 2-0
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2017/10/pagrati-elpida-agion-anargiron.jpg)
Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το ποδοσφαιρικό τμήμα του συλλόγου, το οποίο για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ επικράτησε στα Σούρμενα της Ελπίδας Αγίων Αναργύρων με 2-0, και έφτασε τους 9 βαθμούς, και τις τρεις νίκες σε τέσσερα παιχνίδια, απέχοντας 1 βαθμό από τον κορυφή όπου βρίσκονται ΠΟΨ, Ταταύλα και Ιπποκράτης.
Σκόρερ: 67′ Παγουράς, 80′ Σμπυράκης
Διαιτητής: Κωστογιάννης
Βοηθοί : Μουτσοντέμι – Ντούκας
ΑΟ Παγκρατίου (Ακριτίδης) : Κελαϊδίτης, Γιούτσος, Κοντογιάννης, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Καραβουσάνος (75′ Σταθερόπουλος), Σμπυράκης (86′ Χαλκιαδάκης), Γούλας, Παγουράς, Στρατής (65′ Πριλίδης), Μερετσιόλας.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)