Άνετη νίκη για το εφηβικό

Σε ακόμα μια νίκη έφτασε το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε του Πρωτέα με 66-23 στο ΜΕΤΣ και με αυτόν τον τρόπο, παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το ματς δεν χρίζει ιδιαίτερης κριτικής, καθώς η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους, από το πρώτο, μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Χαμηλό το σκορ στο 1ο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 12-5, για να έρθει η δεύτερη εκρηκτική περίοδος, στην οποία οι παίκτες μας ουσιαστικά καθάρισαν το παιχνίδι με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 33-12. Στο δεύτερο μέρος η διαφορά συνέχιζε να μεγαλώνει με το σκορ στο 30′ να είναι 52-19, με την ομάδα μας να κατακτά θριαμβευτικά το ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 66-23.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ 66-23

ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Λιτόπουλος): ΤΟΡΡΕΣ 12(2), ΓΚΟΤΖΑΙ 4, ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗΣ, ΠΕΛΕΚΗΣ 5, ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ 9(3), ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 9(1), ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ 4, ΤΑΝΤΑΡΟΥΔΑΣ, ΣΦΗΚΑΚΗΣ 13, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΝΑΙ 2, ΦΑΣΟΥΡΑΣ 8