Εύκολα το εφηβικό, ήττα για το παιδικό

ΠΑΙΔΙΚΟ

Δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον ΕΦΑΟΖ το παιδικό μας τμήμα στο κλειστό του Ζωγράφου, το οποίο ηττήθηκε με 59-32, με τους γηπεδούχους να δημιουργούν την μεγάλη διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, τρέχοντας ένα επιμέρους σερί 26-5.

ΕΦΑΟΖ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 59-32

Δεκάλεπτα: 9-11, 35-16, 48-26, 59-32
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Ευαγγελίδης): ΓΚΟΥΣΗΣ 5 (1), ΚΑΛΤΑΜΠΑΝΗΣ, ΣΕΠΕΝΤΖΗΣ 12, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡ., ΠΑΠΑΔΕΛΗΣ, ΖΑΡΙΦΗΣ 8 (2), ΧΟΝΤΑΣ 6, ΤΣΙΩΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ.

ΕΦΗΒΙΚΟ

Άλλο ένα εύκολο βράδυ είχε το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας του Προμηθέα ΓΣ, με 39-61. Η ομάδα μας με σοβαρότητα σε άμυνα και επίθεση, μπήκε αποφασισμένη να τελειώνει από νωρίς το ματς, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με διψήφια διαφορά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο (5-17), με το ημίχρονο να κλείνει στο 15-32. Οι παίκτες μας στο δεύτερο μέρος, δεν έδωσαν δικαιώματα στον αντίπαλο να πιστέψει στην ανατροπή και ανέβασαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά, με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 24-50. Στην τελευταία περίοδο επήλθε φυσιολογική χαλάρωση στην άμυνα, κάτι που δεν απαγόρευσε βέβαια στην ομάδα μας να φύγει θριαμβεύτρια απο το Μ. Παπαδάκης με το ευρύ 39-61.

ΠΡΟΜΘΗΕΑΣ ΓΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 39-61
Δεκάλεπτα: 5-17, 15-32, 24-50, 39-61
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιτόπουλος): ΤΟΡΡΕΣ 10(2), ΓΚΟΤΖΑΙ 2, ΜΠΕΓΙΟ 4, ΠΕΛΕΚΗΣ 7, ΤΣΙΑΠΑΡΑΣ 3(1), ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 9, ΝΤΑΜΠΟΥΑΤΕ 2, ΤΑΝΤΑΡΟΥΔΑΣ 8(1), ΣΦΗΚΑΚΗΣ 6, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΝΑΙ 2, ΦΑΣΟΥΡΑΣ 8