Νίκες για παιδικό και εφηβικό

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για το παιδικό μας τμήμα, το οποίο σε ένα ματς με πολλή ένταση και πολλές εναλλαγές επικράτησε του Κουκακίου στο Μετς με 47-45. Επιστροφή στις νίκες και για το εφηβικό, που κατέκτησε τη νίκη με 61-36 και ετοιμάζεται για τον δύσκολο και κρίσιμο αγώνα της επόμενης βδομάδας με την Αναγέννηση Πετραλώνων.

ΠΑΙΔΙΚΟ

Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 10-11. Στη δεύτερη περίοδο όμως το Κουκάκι κατάφερε να κρατήσει τους παίκτες μας στους 5 μόλις πόντους και πήγε μπροστά στα αποδυτήρια με το υπέρ της 15-24. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας παρότι βρέθηκε ακόμα και στο -12, προσπάθησε να πλησιάσει και με αισθητά καλύτερη επιθετική παρουσία, μείωσε σε 31-36 στο 30′. Το τελευταίο δεκάλεπτο, ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς, αφού οι δυό ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι το τέλος. με τους παίκτες μας εν μέσω πολλής έντασης, να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με 47-45.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 47-45
Δεκάλεπτα:
10-11, 15-24, 31-36, 47-45
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): ΓΚΟΥΣΗΣ 5 (1), ΚΑΛΤΑΜΠΑΝΗΣ 3, ΠΑΠΑΔΕΛΛΗΣ, ΤΣΙΩΝΟΣ 4 (1), ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 1, ΠΕΤΡΟΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ, ΖΑΡΙΦΗΣ 8, ΧΟΝΤΑΣ 8, ΣΩΦΡΟΝΑΣ 6, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 12, ΝΤΟΤΣΙ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ

ΕΦΗΒΙΚΟ

Εύκολο απόγευμα για το εφηβικό μας, το οποίο παρά τις απουσίες του δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στο Κουκάκι. Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάφερε να ξεφύγει με 21-9, ενώ στη δεύτερη περίοδο παρά την επιθετική δυστοκία, καταφέραμε να διατηρήσουμε ένα προβάδισμα, με το σκορ στο 29-20. Στο δέυτερο μέρος οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι και το κατάφεραν, αφού η διαφορά στο 30′ είχε φτάσει τους 18 πόντους (47-29). Η τελευταία περίοδος, είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με την ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 61-36.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 61-36