Παιδικό – Εφηβικό: Σπόρτιγκ – Παγκράτι

Νίκη για το παιδικό και ήττα για το εφηβικό ήταν τα αποτελέσματα των εκτός έδρας αγώνων μας με το Σπόρτιγκ.

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 40-67

Εύκολο έργο είχε η ομάδα Παίδων στην έναρξη του 2ου γύρου του πρωταθλήματος καθώς επικράτησε εκτός έδρας της ομάδας του Σπόρτιγκ με 40-67 διατηρώντας το αήττητο.

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 63-59

Την ήττα γνώρισε το εφηβικό μας με σκορ 63-59. Οι παίκτες μας μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν με 15-19 στην πρώτη περίοδο. Η δεύτερη περίοδος είχε τον ίδιο επιθετικό ρυθμό με το σκορ  στο τέλος του ημιχρόνου να είναι 34-33. Στο δεύτερο μέρος η άμυνα της ομάδας μας ήταν κακή με αποτέλεσμα η τρίτη περίοδος να τελειώσει με σκορ 53-46. Η τέταρτη περίοδος εξελίχθηκε σε θρίλερ αλλά κάποιες κακές επιλογές των παικτών μας στο τέλος οδήγησαν στην ήττα.

Παγκράτι (Ευαγγελίδης): Τσιώνος 2, Σόρενσεν, Καμπάς 11, Λιανάς 11 (3), Τράκας, Αποστολόπουλος, Σιούτης 12 (1), Τσιάκος, Σωτηρακόπουλος 9, Φορτούνας 14