Β’ Ανδρών: Παγκράτι – Πανερυθραικός 87-79

Μία ακόμα εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον αξιόμαχο Πανερυθραϊκό με 87-79.
Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με καλά ποσοστά στην επίθεση κατάφερε να προηγηθεί στο 1ο δεκάλεπτο με 30-21. Στο 2ο δεκάλεπτο η είσοδος του Καλλιανιώτη που είχε 4/4 τρίποντα αντέστρεψε την εικόνα και το προβάδισμα με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται σε 43-46. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κατωπόδης που επέστρεψε μετά από αποχή 2 αγωνιστικών πέτυχε τρία συνεχόμενα τρίποντα δίνοντας πνοή στο σκορ και εξασφαλίζοντας ένα μικρό προβάδισμα για το Παγκράτι. Ο Πανερυθραϊκός με αιχμή τον εξαιρετικό Γιαουρτόγλου κατάφερνε να βρίσκεται μέσα στο παιχνίδι μέχρι το 39′ όταν ο Ροδοστόγλου με κρίσιμο τρίποντο έδωσε αέρα 10 πόντων και τέλος στο παιχνίδι. Για 2′ μετά από πολύ καιρό αγωνίστηκε και ο Μαγιντόμπε και ο Δημήτρης Λιόγας πλέον μετράει μόνο την απουσία του Γρηγόρη Τζατζά.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 87-79
Δεκάλεπτα : 30-21, 43-46, 64-61, 87-79
Διαιτητές : Μπούκας, Τεφτίκης
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 13 (10 ασίστ), Κούτρας 6 (1), Κατωπόδης 12 (4), Λυτόπουλος 13, Φωτίου 7 (1), Δερμιτζάκης 12 (1), Ροδοστόγλου 13 (1), Μπένος 11, Αρμάος
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής) : Δέλλιος 14, Στογιάνοβιτς 4, Καλλιανιώτης 15 (5), Ντουζίδης 5 (1), Σκάνδαλος 14 (2), Γιαουρτόγλου 17 (1), Στάθης, Αντωνίου 3 (1), Μαντζιώρης 7 (1)