Β’ Εθνική (Νότος): Μανδραϊκός – Παγκράτι 94-91

Ήττα για την ομάδα μας με 94-91 από το Μανδραϊκό, εκτός έδρας, μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Η ομάδα μας κατάφερνε να βρίσκεται μπροστά σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με τους Τζιβελέκα και Λυτόπουλο να τιμωρούν την παλιά τους ομάδα και το Ροδοστόγλου να δίνει κι αυτός σημαντικές βοήθειες από την περιφέρεια, με το σκορ στην ανάπαυλα να διαμορφώνεται σε 45-48.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, αφενός ο πρώην ροσσονέρι Σάκης Γεωργοπαπαδάκος, πετυχαίνοντας τους 25 από τους 28 του πόντους, αφετέρου ο Γκαϊτάσοφ, με τα τρίποντα-κλειδιά στα τελευταία λεπτά, πλήγωσαν την ομάδα μας και κατάφεραν να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους, αφού με το σκορ στο 94-91, ο Ροδοστόγλου έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για το Παγκράτι.

Ο επόμενος αγώνας της ομάδας μας, είναι στις 24 Φλεβάρη, στο ντέρμπι με τον Οίακα Ναυπλίου στο Μετς.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 94-91
Δεκάλεπτα: 21-24, 45-48, 67-68, 94-91
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Κονταράτος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 28 (3), Φωτόπουλος 8 (2), Κοπακάκης 5 (1), Γκαϊτάσοφ 15 (2), Δέδες 13 (1),  Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Σιμιτζής, Βασιλόπουλος, Σεργιένκο, Ρεκουνιώτης, Παπανικολάου,
Παγκράτι (Λιόγας): Λυτόπουλος 18, Κούτρας 2, Τζιβελέκας 25 (2), Ροδοστόγλου 18 (1), Φωτίου 8 (1), Μπένος 2, Μαγιντόμπε 3 (1), Δερμιτζάκης 12 (2), Δόξας 3, Αρμάος, Κατωπόδης.