Μπάσκετ Ανδρών

Β’ Εθνική (Νότος): ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Παγκρατίου 76-73

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας, με αντίπαλο τον ΚΑΟ Κορίνθου, εκτός έδρας, με σκορ 76-73.

Οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν τον έλεγχο του, σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο, το τέλος του οποίου μας βρήκε μπροστά με 37-42.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. η ομάδα μας έφτασε μέχρι και στο +11 (37-48), αλλά από εκείνο το σημείο και έπειτα, η απόδοσή μας τόσο στο μπροστά, όσο και στο πίσω μέρος του παρκέ, έπεσε αισθητά, με αποτέλεσμα η Κόρινθος στο 30′ να βρίσκεται μπροστά με 58-56.
Ο ΚΑΟΚ είχε το προβάδισμα μέχρι το 38′ όπου η ομάδα μας ισοφάρισε σε 71-71, με τα δύο τελευταία λεπτά να εξελίσσονται σε θρίλερ. Οι γηπεδούχοι προσπέρασαν με 74-71, ο Ροδοστόγλου μείωσε σε 74-73, η άμυνα βγήκε, αλλά ένα λάθος στην επαναφορά της μπάλας στα 11”, έφερε το 76-73, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού ο Δερμιτζάκης αστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή.