Β’ Εθνική (Νότος): ΑΟ Παγκρατίου – Παπάγου 92-86

Νίκη για την ομάδα μας με 92-86, απέναντι στον Παπάγο, με το ρεκόρ στο Μετς να φτάνει στο 11-0 για τη φετινή σεζόν και την ομάδα μας να παραμένει στην πρώτη 4-άδα του πρωταθλήματος.

Νωθρά μπήκε η ομάδα μας στο παρκέ, ειδικά στο αμυντικό κομμάτι, με τον Κουτρούλια να κυριαρχεί κάτω από τη ρακέτα και να οδηγεί την ομάδα του Παπάγου στο 14-25 του πρώτου δεκαλέπτου.
Στη δεύτερη περίοδο οι παίκτες μας, ανέβασαν κατακόρυφα τόσο την επιθετική, όσο και την αμυντική τους λειτουργία και κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 40-38.
Στο δεύτερο μέρος, ο Παπάγος με όπλο την ευστοχία του πίσω από τη γραμμή των 6.75, προσπέρασε εκ νέου στο 30′ με 63-67. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας εκμεταλλεύτηκε την κούραση των αντιπάλων και με σωστές επιλογές στην επίθεση, αλλά και ψυχραιμία από τη γραμμή της φιλανθρωπίας, να φτάνει στην επικράτηση με τελικό σκορ 92-86.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΠΑΓΟΥ 92-86
Δεκάλεπτα: 14-25, 40-38, 63-67, 92-86
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Γιακείμη
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 29 (2), Μαγιντόμπε 9 (3), Κούτρας 1, Κατωπόδης 3, Λυτόπουλος 2, Φωτίου 3 (1), Δερμιτζάκης 16 (2), Ροδοστόγλου 26 (5), Μπένος 3, Αρμάος.
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 18 (2), Πρισκομάτης 2, Χρυσός 8 (1), Κουτρούλιας 14, Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Ζώρζος 37 (6).