Β’ Εθνική: Παγκράτι – Πανελευσινιακός 82-76

Ακόμα μια νίκη για την ομάδα μας, η οποία επικρατώντας με 82-76 της Ελευσίνας, έφτασε το 12-0 στο Μετς και κρατήθηκε στην 4η θέση του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με έμφαση στο επιθετικό κομμάτι, με το σκορ στο 10′ να είναι 24-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η άμυνα της ομάδας μας δούλεψε καλύτερα, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να μας βρει μπροστά με 46-35. Δεν άλλαξαν πολλά πράγματα στην τρίτη περίοδο, με τους παίκτες μας να διατηρούν το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο στο 30′ διαμορφώθηκε σε 69-58. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, ένα μπλακ άουτ, τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Ελευσίνας να μειώσει σε 75-73 και να δώσει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά όμως, οι παίκτες μας βρήκαν την ψυχραιμία να διατηρήσουν τα ηνία και να φτάσουν σε ακόμα μια νίκη στο Μετς, αυτή τη φορά με σκορ 82-76.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 82-76

Δεκάλεπτα : 24-21, 46-35, 69-58, 82-76

Διαιτητές :Πόντας-Λύρας

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 19 (5), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 3 (1), Κατωποδης 2, Λυτόπουλος 6, Φωτίου 5, Δερμιτζάκης 13 (1), Δόξας 8, Ροδοστόγλου 13, Μπένος 11, Αρμάος.

Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 13 (3), Ηλιάδης 4, Μουρατιδης 6 (2), Βούλγαρης 8 (2), Σταθόπουλος 11, Δούκας 3, Αναγωνστάκης 2, Ψαρόπουλος 29 (3).