Μπάσκετ Ανδρών
Β’ Εθνική (Νότος): Δάφνη Δαφνίου – Παγκράτι 82-63
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/03/logo-a.o.-pagkratioy-gramiko-4-copy.png)
Δεν τα κατάφερε εκτός έδρας η ομάδα μας, με αντιπαλο την πρωτοπόρο Δάφνη Δαφνίου, αφού ηττήθηκε με 82-63, παραμένοντας βέβαια σε τροχιά τετράδας.
Η ομάδα μας δεν απείλησε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 26-17 και στο ημίχρονο η διαφορά είχε ήδη εκτοξευθεί στους 16 (43-27). Οι παίκτες μας προσπάθησαν να αντιδράσουν στην τρίτη περίοδο, η λήξη της οποίας μας βρήκε πίσω, με 52-42, όμως οι αντίπαλοί μας βρήκαν λύσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο και απέτρεψαν την ομάδα μας από το να διεκδικήσει κάτι παραπάνω, επικρατώντας τελικά με 82-63.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)