Β’ Εθνική (Νότος): ΑΟ Παγκρατίου – Γλαύκος ΑΟ 90-58

Άνετη νίκη για την ομάδα μας, η οποία επικράτησε με 90-58 και κράτησε για ακόμα μια αγωνιστική αλώβητο το κλειστό του Μετς, φτάνοντας στις 13 νίκες εντός έδρας, διατηρούμενο πάντα στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα μας μπήκε εξ αρχής επιθετικά στο παρκε κατάφερε να προηγηθεί με 21-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια νούμερα, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 44-25. Η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει ολοένα και περισσότερο στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας εν τέλει να παίρνουν μια εύκολη νίκη με τελικό σκορ 90-58.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΓΛΑΥΚΟΣ 90-58
Δεκάλεπτα : 21-13, 44-25, 70-41, 90-58
Διαιτητές : Τσιμπούρης, Μαρίγλη
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 14 (1), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 3 (1), Κατωποδής 13 (3), Λυτόπουλος 6, Φωτίου 12 (1), Δαρτζέντας 2, Δερμιτζάκης 14 (1), Δόξας 12, Ροδοστόγλου 4, Μπένος 6, Αρμάος 2.
Γλαύκος (Παπαδόπουλος) : Μοσχοβάκης 12 (1), Λαζαρίδης 2, Βανδώρος 5, Γιαννικόπουλος 15 (2), Καρακωνσταντάκης 2, Κούτρας 2, Αγγελόπουλος, Δάβανης 9 (2), Τσεκλένης 4, Σπυράκος 6, Σακελλαρόπουλος.