Β’ Εθνική (Μπαράζ): ΑΟ Παγκρατίου – Φίλιππος Βέροιας 72-68

Στη μάχη της 4ης θέσης, η ομάδα μας επικράτησε του Φίλιππου Βέροιας, ύστερα από ένα κλειστό και νευρικό παιχνίδι, με 72-68, στο Βόλο.

Η ομάδα μας με επιθετικές αιχμές του Τζιβελέκα και Μπένο κατάφερε να προηγηθεί με 17-10 στο 9′, με το Φίλιππο να αντιδράει και να προσπερνά με 44-46 στο 25′. Οι παίκτες μας κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα και να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά με 55-54. Στην τελευταία περίοδο, με ένα σερί 6-0 η ομάδα μας προηγήθηκε με 61-54 στο 33′, όμως η Βέροια έτρεξε ένα επιμέρους 3-12, αποκτώντας ξαφνικά το πάνω χέρι με 63-66 στα τελευταία λεπτά. Η ομάδα μας με το Δερμιτζάκη, προσπέρασε εκ νέου με 69-68, με το Τζιβελέκα να πετυχαίνει το υπερπολύτιμο καλάθι για το 71-68 στα 30″ και το Ροδοστόγλου να σφραγίζει τη νίκη με 1/2 στα τελευταία δευτερόλεπτα.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 72-68
Δεκάλεπτα: 22-18, 40-38, 55-54, 72-68
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 17 (2), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 2, Κατωπόδης, Λυτόπουλος, Φωτίου 6 (1), Δερμιτζάκης 14 (1), Δόξας 12, Ροδοστόγλου 8, Μπένος 11
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 3, Σισμάνης 6, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 4, Καβαργύρης, Κοθράς 23 (4), Παραπουρας 10 (3), Σουτζόπουλος 18 (1), Καντάρκος 4.