Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Ψυχικό – Παγκράτι

Ήττα με κακή εμφάνιση για την ομάδα μας, η οποία πάλεψε τον αγώνα μέχρι το 28′, αλλά κατέρρευσε στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα την ήττα από την ΑΕ Ψυχικού, με 94-76.

Καλύτερα ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα μας, η οποία με όρεξη στον επιθετικό τομέα, προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-25. Στη δεύτερη περίοδο, οι αντίπαλοί μας βρήκαν απαντήσεις και αρχικά ισοφάρισαν για το 35-35, ενώ στη συνέχεια πέρασαν και μπροστά, για να λήξει το ημίχρονο με 49-45. Στις αρχές του δεύτερου μέρους, οι παίκτες μας πήραν προβάδισμα με 53-56 στο 28′ και εκεί ξεκίνησε ένα τρομερό μπλακ-άουτ, με το Ψυχικό να τρέχει 13-0 σε 2′ και να προηγείται με 66-56 στο 30′. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας έμεινε από δυνάμεις και όχι μόνο ηττήθηκε, αλλά έχασε και με μια σχετικά μεγάλη διαφορά, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 94-76. Για το Παγκράτι προσπάθησαν οι Τζιβελέκας με 20 πόντους και Πίνης-Καραμαλέγκος με 13.

ΨΥΧΙΚΟ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 94-76
Δεκάλεπτα: 19-25, 49-45, 66-56, 94-76
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 7 (5 ριμπ.), Κοντούδης, Παπανικολάου 9 (3/3 διπ., 1/5 τριπ., 4 ριμπ., 4 ασίστ), Μάντζαρης 20 (5/8 τριπ., 3 ριμπ., 3 ασίστ, 4 κλεψ.), Μιλεντίγεβιτς 15 (2/10 τριπ., 9 ασίστ, 5 ριμπ., 2 κλεψ.), Θεοδώρου 15 (4/6 διπ., 1/3 τριπ,, 9 ριμπ., 2 κοψ.), Μαστόρος 7 (1/3 τριπ.), Τσουργιάννης 1, Ρουμελιώτης, Φρέιτας – Αλμέιδα 18 (4/4 διπ., 3/4 τριπ., 4 ριμπ., 3 ασίστ, 3 κλεψ.).
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 20 (3/6 τριπ.), Χνάρης 2, Μίχαλος 3 (1/4 τριπ.), Ξύδης 5 (1/2 τριπ.), Πίνης 13 (2/2 διπ., 3/5 τριπ., 5 ριμπ.), Καραμαλέγκος 13 (2/4 τριπ.), Ντράσκοβιτς 9 (3/11 διπ., 12 ριμπ.), Δελίδης 6 (2/4 τριπ.), Μουστόπουλος 2, Μιχαλούτσος 4, Ζευγαράς, Ντιαλό 2.