Ακαδημίες
Επιστροφή στις νίκες για παιδικό, εύκολο βράδυ για εφηβικό
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/11/paidikodiagoras.jpg)
Στις νίκες επέστρεψε το παιδικό μας τμήμα, μετά την ήττα από τον Πανελλήνιο την προηγούμενη αγωνιστική, επικρατώντας της Ηλιούπολης με 61-33, ενώ και το εφηβικό δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στο Διαγόρα Δρυοπιδέων, τον οποίο και νίκησε με 60-23.
ΠΑΙΔΙΚΟ
Με τρομερή άμυνα στο ξεκίνημα, το παιδικό μας κατάφερε να κρατήσει στους 3 πόντους την ομάδα της Ηλιούπολης και να πάρει διψήφια διαφορά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, που έληξε με 14-3. Στο ίδιο μοτίβο και η δεύτερη περίοδος, με τους παίκτες μας να καθαρίζουν ουσιαστικά τον αγώνα, αφού η ανάπαυλα μας βρήκε μπροστά με 37-9. Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με το Παγκράτι να παίρνει μία εύκολη νίκη, με τελικό σκορ 61-33. Πρώτος σκόρερ ο Αντωνίου με 14 πόντους, ενώ από κοντά ήταν και ο Δαμιανός με 13.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 61-33
Δεκάλεπτα: 14-3, 37-9, 50-18, 61-33
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Παπαϊωάννου, Ποντικόπουλος 5, Πρινιωτάκης 2, Σπυρόπουλος 8, Δαμιανός 13, Μιχαλόπουλος 5, Αντωνίου 14, Τζεμανάκης, Μπαλωμένος, Κίλιας 2, Κόλλιας 3, Τσανάι 9
ΕΦΗΒΙΚΟ
Εύκολο βράδυ και για το εφηβικό μας τμήμα, το οποίο δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο βέβαια κατάφερε να προηγηθεί με 15-8. Η δεύτερη περίοδος άνηκε ολοκληρωτικά στην ομάδα μας, η οποία δέχτηκε μόλις 2 πόντους και έβαλε τις βάσεις για μία εύκολη επικράτηση, με το σκορ στο ημίχρονο να διαμορφώνεται στο 35-10. Το δεύτερο μέρος, ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με το χρόνο να μοιράζεται, 9/10 παίκτες μας να σκοράρουν και την ομάδα μας να κατακτά τη νίκη με σκορ 60-23.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 60-23
Δεκάλεπτα: 15-8, 35-10, 45-19, 60-23
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Μάλο, Σιούτης 9(1), Φορτούνας 6, Χνάρης 6, Τσαλαπατάνης 8, Καλταμπάνης 4, Χατζέλλης 8(1), Αλεξανδράκης 7, Ποδαράς 8, Ζαρίφης 4
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)