Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Χαρίλαος Τρικούπης – Παγκράτι 88-74

Ήττα με 88-74 για την ομάδα μας, η οποία ήταν εξαιρετική για ένα ημίχρονο, αλλά έμεινε από δυνάμεις στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να διεκδικήσει τη νίκη απέναντι στον πανίσχυρο Χαρίλαο Τρικούπη.

Οι παίκτες μας μπήκαν χωρίς φόβο στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να περιορίσουν την ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 23-23 και το ημίχρονο να κλείνει στο 43-43. Στο δεύτερο ημίχρονο, η κούραση και η αστοχία έκαναν την εμφάνισή τους, με αποτέλεσμα η ομάδα μας να δεχθεί πολλά καλάθια στην άμυνα και ο Τρικούπης να ξεφεύγει στο 30′ με 70-55. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας προσπάθησε, αλλά οι αντίπαλοί μας κατάφεραν να διατηρήσουν την υπέρ τους διαφορά, κατακτώντας έτσι τη νίκη με τελικό σκορ 88-74.

Το ΔΣ του ΑΟ Παγκρατίου, θα ήθελε να ευχαριστήσει το αδελφοποιημένο σωματείο του Μεσολογγίου για τη βράβευση και για την άψογη φιλοξενία εν γένει και να ευχηθεί καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 88-74
Δεκάλεπτα: 23-23, 43-43, 70-55, 88-74
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Καρπάνος-Χριστινάκης
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Καζάνας, Μάρκοβιτς 6, Παπαδιονυσίου 16 (8/11 διπ., 7 ριμπ.), Αντωνάκης 11 (3/5 τριπ., 6 ριμπ.), Ναούμης 8 (1/3 τριπ.), Σαχπατζίδης 6 (3/3 διπ., 6 ριμπ.), Ράπτης 12 (6/8 διπ.), Οικονομόπουλος 10 (2/5 τριπ.), Τσαπατώρης, Μαργέλης, Βασιλόπουλος 19 (4/9 τριπ., 11 ασίστ), Σκουλίδας.
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 16 (5/11 διπ., 1/3 τριπ., 12 ασίστ), Πίνης 7 (1/3 τριπ.), Χνάρης, Μίχαλος 5 (1/3 τριπ.), Ξύδης 15 (4/8 τριπ., 7 ριμπ.), Δερμιτζάκης 4, Ντράσκοβιτς 13 (1/4 βολές, 6/15 διπ., 14 ριμπ.), Δελίδης 5 (1/2 τριπ.), Μουστόπουλος 4, Μιχαλούτσος 5, Ζευγαράς.