Γ’ ΕΠΣΑ: Αμπελόκηποι – Παγκράτι 1-1

Σημαντικό βαθμό πήρε η ομάδα μας σε μία δύσκολη έδρα, αφού κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία με αντίπαλο τους Αμπελόκηπους.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και πίεσαν σε όλους τους χώρους, όμως οι αντίπαλοί μας ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, με τον Ανδριόπουλο να κάνει το 1-0 στο 11′, χωρίς να αλλάζει κάτι μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, η πίεση της ομάδας μας συνεχίστηκε και στο 67′ ο Κρεμόπουλος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ λίγα λεπτά πριν ο Καραβουσάνος είχε αστοχήσει και σε εκτέλεση πέναλτι. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι παίκτες μας προσπάθησαν να φτάσουν στην ανατροπή, αλλά δεν τα κατάφεραν, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 1-1
Σκόρερ: 11′ Ανδριόπουλος / 67′ Κρεμόπουλος
Διαιτητής/Βοηθοί: Μπόντζος/Γκίκας, Καρνης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Αθανασίου, Μερετσόλιας, Γιούτσος (62′ Κρεμόπουλος), Μηνόπουλος, Βασιλειάδης, Φωτιάδης, Κοκκινασίδης (80′ Ράμμος), Κουρουπάκης, Ρίζος, Καραβουσάνος (71′ Τάσιος), Μαραγκός