Εύκολα παιδικό και εφηβικό

Εύκολο απόγευμα για το παιδικό τμήμα, το οποίο επικράτησε με 68-36 του Εύνικου στο κλειστό του Μετς, ενώ το εφηβικό αγωνιζόμενο στο ανοιχτό γήπεδο των Πετραλώνων, κατάφερε χωρίς να εντυπωσιάσει, να συνεχίσει και αυτό το νικηφόρο σερί, φτάνοντας στη νίκη επί της Αναγέννησης Πετραλώνων με 41-52.

ΠΑΙΔΙΚΟ
Η ομάδα μας μπήκε εξ αρχής αποφασισμένη να καθαρίσει το παιχνίδι, πήρε διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έληξε με 20-9 και όχι απλά κατάφερε να διατηρήσει την υπερ του διαφορά μέχρι το τέλος, αλλά την αύξανε ολοένα και περισσότερο, για να φτάσουμε στο τελικό 68-36, που πρόσφερε ακόμα ένα ροζ φύλλο στο σύλλογο μας. Πρώτος σκόρερ ο Αντωνίου με 15, ενώ ακολούθησε ο Τσανάι με 13.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΥΝΙΚΟΣ 68-36
Δεκάλεπτα: 20-9, 34-17, 50-24, 68-36
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σαλαούνης, Ποντικόπουλος 2, Πρινιωτάκης 5(1), Σπυρόπουλος 7, Δαμιανός 8, Μιχαλόπουλος 8, Αντωνίου 15, Τζεμανάκης, Μπαλωμένος, Κίλιας 2, Μπραουδάκης 8, Τσανάι 13

ΕΦΗΒΙΚΟ
Κάθε αγώνας σε ανοιχτό γήπεδο, είναι πολύ πονηρός, ανεξάρτητα από την ποιότητα του αντιπάλου και έτσι το έργο του εφηβικού μας τμήματος, ήταν δύσκολο στον αγώνα με τα Πετράλωνα, εκτός έδρας. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι και το δεκάλεπτο να λήγει με 14-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάφερε να πάρει μια διψήφια διαφορά και να πάει στην ανάπαυλα με το υπερ της 26-38. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας κατάφεραν να διατηρήσουν τη διαφορά με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 38-49. Η τελευταία περίοδος ήταν κάκιστης ποιότητας, με καθεμία από τις ομάδες να πετυχαίνει από 3 πόντους, για το τελικό 41-52, το οποίο πάρα ταύτα έφερε άλλη μια νίκη για την ομάδα μας. Πρώτος σκορερ ο Ρέτζο με 21 πόντους, ενώ από κοντά και ο Ζαρίφης με 15.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 41-52
Δεκάλεπτα: 14-17, 26-38, 38-49, 41-52
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ευαγγελίδης): Ρέτζο 21(2), Μάλο, Σιούτης, Φορτούνας, Χνάρης, Τζιανακάκης, Τσαλαπατάνης 3, Καλταμπάνης, Χατζέλλης, Αλεξανδράκης 7(1), Ποδαράς 6, Ζαρίφης 15