Με νίκες συνέχισαν παιδικό και εφηβικό

Με νίκες συνέχισαν τα παιδικοεφηβικά μας τμήματα, με το παιδικό να επικρατεί δύσκολα του Αργοναύτη Τριγλίας, στο Μετς, ενώ το εφηβικό να μη δυσκολεύεται καθόλου απέναντι στη Νίκη Αμαρουσίου, εκτός έδρας.

ΠΑΙΔΙΚΟ
Δύσκολο ματς για το παιδικό, απέναντι στον Αργοναύτη, με τις επιθέσεις των δύο ομάδων να έχουν τον πρώτο λόγο από το ξεκίνημα του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 19-14, ενώ οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια, με το υπέρ μας 37-34. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τους παίκτες μας να διατηρούν το μικρό προβάδισμα και το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 54-50. Στην τελευταία περίοδο, η ομάδα μας παρά τα λάθη και την αμυντική αστάθεια, έβγαλε ψυχή στα κρίσιμα σημεία και κατάφερε να κατακτήσει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα, με σκορ 68-64. Πρώτος σκόρερ ο Αντωνίου με 23, ενώ ακολούθησε ο Τσανάι με 16 πόντους.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 68-64
Δεκάλεπτα: 19-14, 37-34, 54-50, 68-64
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σαλαούνης 1, Κάτσος 2, Ποντικόπουλος 2, Σπυρόπουλος 7, Μιχαλόπουλος, Αντωνίου 23, Τζεμανάκης 3, Κίλιας 1, Μολάι 9, Μπραουδάκης 2, Κόλλιας 2, Τσανάι 16.

ΕΦΗΒΙΚΟ
Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου το εφηβικό τμήμα, το οποίο μπήκε αποφασισμένο να καθαρίσει τον αγώνα από την αρχή. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-13 στα πρώτα λεπτά, με το δεκάλεπτο να τελειώνει στο +10(11-21). Η δεύτερη περίοδος σημαδεύτηκε από τα πολλά λάθη εκατέρωθεν και τις σκληρές άμυνες, με αποτέλεσμα το σκορ στην ανάπαυλα να είναι 16-29. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας ουσιαστικά καθάρισαν γρήγορα το παιχνίδι, αφού με καλή λειτουργία τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά, εκτόξευσαν τη διαφορά στο 30′, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 25-48. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα μας να ανεβάζει κι άλλο τη διαφορά, κατακτώντας εν τέλει τη νίκη με σκορ 32-72. Μοιρασμένο το σκοράρισμα με 10/11 παίκτες της ομάδας μας να πετυχαίνουν τουλάχιστον ένα καλάθι