Α2 ΑΝΔΡΩΝ: Αμύντας – Παγκράτι 74-58

5ο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι και 8ο συνολικά σε 10 αγώνες για το ανδρικό τμήμα καλαθοσφαίρισης, το οποίο ηττήθηκε και στον Υμμητό από τον Αμύντα, με 74-58 και πλέον βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά μέχρι το 8′, όπου ο Αμύντας με ένα επιθετικό ξέσπασμα, ξέφυγε με 18-10, για να κλείσει το δεκάλεπτο με 22-14. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας όχι μόνο δεν αντέδρασε, αλλά συνέχισε να δέχεται εύκολα καλάθια, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τη βρει πίσω με 43-28. Στο δεύτερο μέρος, ο Αμύντας οι παίκτες μας προσπάθησαν στην άμυνα, αλλά η επιθετική δυστοκία δεν τους επέτρεψε να πλησιάσουν με το σκορ στο 30′ να διαμορφώνεται σε 57-39. Η ομάδα του Υμηττού, που είχε βάλει ήδη τις βάσεις για την επικράτηση, απλά διατήρησε τη διαφορά στα ίδια επίπεδα, με την ομάδα μας να μην απειλεί ουσιαστικά ποτέ και να φεύγει ηττημένη από το “Πυρκάλ” με τελικό σκορ 74-58.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 74-58
Δεκάλεπτα: 22-14, 43-28, 57-39, 74-58
Διαιτητές: Καλδίρης-Τσολάκος-Τηγάνης
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 5 (5 ριμπ., 3 ασίστ), Κάπρης 2, Καλδής 2 (4 ριμπ.), Βαρδιάνος 6 (2/8 τριπ.), Κερασοβίτης 7 (1/3 τριπ., 7 ασίστ), Κουκουνιάς 8 (2/3 τριπ., 4 ριμπ.), Γκαβανόπουλος 15 (3/5 τριπ., 8 ριμπ., 3 ασίστ, 1 κλεψ. , 1 κοψ.), Κομποδιέτας 10 (2/5 τριπ.), Χάλαρης 17 (3/5 τριπ., 6 ριμπ.), Φακοπουλίδης 2, Κωνσταντακόπουλος.
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 19 (4/12 διπ., 1/9 τριπ., 8 ασίστ, 2 κλεψ.), Πίνης 5, Μίχαλος 8 (1/3 τριπ.), Ξύδης 5 (1/4 τριπ.), Ντράσκοβιτς 10 (12 ριμπ., 3 κοψ.), Δελίδης 3 (1/4 τριπ.), Μουστόπουλος 6 (5 ριμπ.), Μιχαλούτσος 2.