Δύσκολη νίκη για παιδικό, αναβλήθηκε ο αγώνας του εφηβικού

Δύσκολη νίκη, αλλά μεγάλο διπλό πέτυχε το παιδικό μας τμήμα που επικράτησε με 57-62 του ΓΑΟ Κουκουβάουνων, ενώ στο εφηβικό ο αγώνας με το Ψυχικό αναβλήθηκε λόγω προβλήματος του κλειστού Ψυχικού, από τη βροχή.

ΠΑΙΔΙΚΟ
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα μέχρι το τέλος, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται ισόπαλες στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τους παίκτες μας να καταφέρνουν να πάρουν μία διαφορά στο ημίχρονο, με 22-27. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας διατήρησαν την (έστω και μικρή) διαφορά και βρέθηκαν μπροστά στο 30′ με 39-42. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα των Κουκουβάουνων προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, όμως οι παίκτες μας με υπομονή, ένταση και πάθος, κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 57-62 και να πετύχουν ακόμα μια σημαντική νίκη. Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα μας οι Αντωνίου και Τσανάι με 19 πόντους έκαστος, ενώ ο Δαμιανός είχε 11.

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 57-62
Δεκάλεπτα: 13-13, 22-27, 39-42, 47-62
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Κίλιας 2, Κάτσος, Παπαδάκης, Ποντικόπουλος, Μολλάι 3, Μπραουδάκης 2, Κόλλιας, Δαμιανός 11(1), Μιχαλόπουλος 4, Αντωνίου 19(2), Τζεμανάκης 2, Τσανάι 19