Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Φοίνικας Καλλιθέας 6-0

Σαρωτικό ήταν το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, που θριάμβευσε απέναντι στο Φοίνικα Καλλιθέας, του οποίου και επιβλήθηκε με 6-0.

Η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με πέναλτι του Βασιλειάδη στο 14′, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 26′ με το Φωτιάδη, με το 2-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες μας συνέχισαν με την ίδια όρεξη και πίεση και ανέβασαν το δείκτη του σκορ σε 3-0 στο 48′ με το Ρίζο, για να έρθει 3 λεπτά αργότερα ο Ζιώγας και να κάνει τέσσερα τα τέρματα της ομάδας μας. Ο Ζιώγας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έκανε το 5-0 στο 66′, ενώ ο Αδάμης ολοκλήρωσε το θρίαμβο της ομάδας μας στο 77′, πετυχαίνοντας το γκολ για το τελικό 6-0.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 6-0
Σκόρερ: 14′ Βασιλειάδης, 26′ Φωτιάδης, 48′ Ρίζος, 51′,66′ Ζιώγας, 77′ Αδάμης / –
Διαιτητής/Βοηθοί: Γαλαριώτης/Αντωνίου, Μπαλόγιαννης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Αθανασίου, Γιούτσος (53′ Τάσιος), Νεζίρι, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Βασιλειάδης, Φωτιάδης (51′ Πούλιος), Κουρουπάκης (5′ Μερετσολιάς), Ρίζος, Καραβουσάνος (46′ Αδαμής), Ζιώγας