Ακαδημίες
Ένα βήμα πιο κοντά το παιδικό τμήμα
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2020/02/antonopoulos.jpg)
Νίκη για το παιδικό μας τμήμα, το οποίο προχωράει με χαμηλά το κεφάλι, συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και παραμένει έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα μας αυτή την αγωνιστική, επικράτησε των Αμπελόκηπων στο Μετς, με σκορ 57-30.
Οι παίκτες μας καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι από την πρώτη περίοδο, στην οποία δέχτηκαν μόλις 4 πόντους, ενώ η τρομερή αμυντική προσήλωση συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να λήγει στο 28-11. Δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας το ξεκίνημα του δεύτερου μέρος, με το επιμέρους σκορ της περιόδου να είναι 6-5, αλλά η ομάδα μας κατάφερε να μην κινδυνεύσει καθόλου, με το σκορ να είναι 34-15 στο 30′. Τυπική διαδικασία η τελευταία περίοδος, με το παιδικό τμήμα, να κάνει ένα ακόμα σημαντικό βήμα προς την άνοδο.. Πρώτος σκόρερ ο Τσανάι με 19 πόντους.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 57-30
Δεκάλεπτα: 18-4, 28-11, 34-15, 57-30
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Αντωνίου 2, Μπαλωμένος 6, Δαμιανός 5 , Τζεμανάκης, Κάτσος 6, Παπαϊωάννου 6, Σαλαούνης , Παπαδάκης, Τσανάι 21, Ποντικόπουλος 4, Κίλιας 4, Κόλλιας 3
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)