Ακαδημίες

Ένα βήμα πιο κοντά το παιδικό τμήμα

Νίκη για το παιδικό μας τμήμα, το οποίο προχωράει με χαμηλά το κεφάλι, συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και παραμένει έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα μας αυτή την αγωνιστική, επικράτησε των Αμπελόκηπων στο Μετς, με σκορ 57-30.

Οι παίκτες μας καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι από την πρώτη περίοδο, στην οποία δέχτηκαν μόλις 4 πόντους, ενώ η τρομερή αμυντική προσήλωση συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να λήγει στο 28-11. Δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας το ξεκίνημα του δεύτερου μέρος, με το επιμέρους σκορ της περιόδου να είναι 6-5, αλλά η ομάδα μας κατάφερε να μην κινδυνεύσει καθόλου, με το σκορ να είναι 34-15 στο 30′. Τυπική διαδικασία η τελευταία περίοδος, με το παιδικό τμήμα, να κάνει ένα ακόμα σημαντικό βήμα προς την άνοδο.. Πρώτος σκόρερ ο Τσανάι με 19 πόντους.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 57-30
Δεκάλεπτα: 18-4, 28-11, 34-15, 57-30
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Αντωνίου 2, Μπαλωμένος 6, Δαμιανός 5 , Τζεμανάκης, Κάτσος 6, Παπαϊωάννου 6, Σαλαούνης , Παπαδάκης, Τσανάι 21, Ποντικόπουλος 4, Κίλιας 4, Κόλλιας 3