Νίκη για το παιδικό τμήμα

Νίκη για το παιδικό τμήμα, που συνεχίζει απρόσκοπτα την πορεία του προς την ‘Α κατηγορία. Αυτή την αγωνιστική, επικράτησε με 52-73 του Εύνικου, εκτός έδρας και ήρθε ένα βήμα πιό κοντά στην επίτευξη του στόχου του.

Οι παίκτες μας μπήκαν σοβαροί στο παρκέ και κατάφεραν να αποκτήσουν διαφορά ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, που έληξε με 8-22. Στη δεύτερη περίοδο, ο Εύνικος εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της ομάδας μας στην άμυνα και μείωσε σε 29-34 με τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας ξαναβρήκε τα πατήματά της τόσο μπροστά, όσο και πίσω και με επιμέρους 4-22, εκτόξευσε τη διαφορά στο +23(33-56) στο 30′. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα μας να παίρνει ακόμα μια νίκη με τελικό σκορ 52-73 και να χρειάζεται ακόμα 2 νίκες για να κλείσει τη χρονιά στην πρώτη θέση, ανεβαίνοντας έτσι στην ‘Α κατηγορία της ΕΣΚΑ.

ΕΥΝΙΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 52-73
Δεκάλεπτα: 8-22, 29-34, 33-56, 52-73
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Αντωνίου 8, Παπαϊωάννου, Μπαλωμένος 4, Κάτσος 4, Μπραουδακης , Κίλιας 2, Παπαδάκης , Κόλλιας 4, Ποντικόπουλος 7, Τσανάι 21, Τζεμανάκης 4, Δαμιανός 19