Μπάσκετ Ανδρών
Συμφωνία με Κουφόπουλο
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2020/07/107854059_746884865881341_3952515722057976255_n.jpg)
Το ΔΣ του ΑΟ Παγκρατίου, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του, με τον αθλητή Κώστα Κουφόπουλο (1,87 – 21 ετών).
Το νέο απόκτημα της ομάδας μας αγωνίστηκε με επιτυχία τα τρία τελευταία χρόνια με την Δάφνη Δαφνίου, ενώ στο περσινό πρωτάθλημα της Α2 είχε 8,2 πόντους, 2,4 ασίστ και 2 ριμπάουντ σε 21 παιχνίδια. Ξεκίνησε το μπάσκετ στις υποδομές του Παναθηναϊκού, ενώ την σεζόν 2016-2017 είχε στεφθεί πρωταθλητής Ελλάδας με την Εφηβική ομάδα των «πρασίνων» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που είχε διεξαχθεί στην Καστοριά.
Η οικογένεια του Παγκρατίου τον καλωσορίζει και του εύχεται καλή αθλητική χρονιά.
![](https://www.pagratiao.gr/wp-content/uploads/2019/05/LogoPagratioutransparent-1.png)