ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Παγκράτι – Ολυμπιακός 68-81

Δεν τα κατάφερε το αντρικό τμήμα καλαθοσφαίρισης, παρά την μεγάλη προσπάθεια απέναντι στον Ολυμπιακό και μετά την ήττα με 68-81, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου και πλέον στρέφει το ενδιαφέρον του στο πρωτάθλημα της Α2, που ξεκινάει στις 03/10.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παρκέ και κατάφερε να προηγηθεί με 6-0 στα πρώτα λεπτά, όμως οι ερυθρόλευκοι αντέδρασαν γρήγορα και κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο μπροστά με 17-21. Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα μας κρατήθηκε κοντά στο σκορ μέχρι και το 15′ όμως ο Ολυμπιακός ξαναπήρε μια διαφορά στα τελευταία λεπτά και βρέθηκε προηγούμενος στο ημίχρονο με 33-41. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας δεν κατάφερε να αντιδράσει σωστά και βρέθηκε μέχρι και στο -17 (40-57), για να μειώσει στο 30′ σε 49-61. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, παρά την προσπάθεια των παικτών μας, ο Ολυμπιακός είχε τις απαντήσεις και κατάφερε να διατηρήσει τη διψήφια διαφορά που είχε χτίσει, μέχρι και το τέλος του αγώνα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 68-81.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 68-81
Διαιτητές: Σώμος-Τσώνος-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 17-21, 33-41, 49-61, 68-81
Παγκράτι (Λιόγας): Οικονομόπουλος 4 (2/2 διπ.), Κουφόπουλος 7 (1/4 διπ., 1/3 τριπ.), Ονάσογλου 8 (2/4 διπ., 1/4 τριπ.), Ματαλιωτάκης 12 (5/10 διπ., 8 ριμπ., 2 ασίστ, 2 κλεψ.), Ξύδης 6 (2/5 διπ., 5 ριμπ.), Καραμαλέγκος 7 (2/5 διπ.), Πεφάνης 5 (1/4 τριπ., 3 ριμπ., 4 ασίστ), Δόξας 2, Ντιαλό 1, Ρετσινάς 6 (2/4 διπ.), Γκαβασιάδης 10 (4/7 διπ., 4 ριμπ., 4 ασίστ).
Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 14, Κουρτίδης 1, Μωραΐτης 4, Νικολαΐδης 3, Κολοβέρος 10, Τσόχλας 11 (3), Σκουλίδας 10 (2), Κάδρας 5, Χρηστίδης 13 (2), Τσάμης, Μελισσαράτος 10.