Γ’ ΕΠΣΑ: Παγκράτι – Ιλίσια 2004 1-3

Δεν έσπασε το ρόδι το ποδοσφαιρικό μας τμήμα, αφού ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας, από την ομάδα των Ιλισίων και με 1 βαθμό σε 4 αγώνες βρίσκεται δυστυχώς στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με τον Αττικό.

Η ομάδα μας δέχτηκε δύο τέρματα από στημένες φάσεις, με τον Σώκλα να ανοίγει το σκορ για τα Ιλίσσια στο 29′ με κεφαλιά, μετά από κόρνερ, ενώ 11 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά του, πάλι με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ. Οι αντίπαλοί μας μάλιστα κατάφεραν να πετύχουν και 3ο γκολ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τον Τσάκαλο να κάνει το 0-3.
Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει το σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα, με το Φωτιάδη να διαμορφώνει το τελικό 1-3.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΛΙΣΙΑ 2004 1-3(0-3)
Σκόρερ: 90′ Φωτιάδης / 29′, 40′ Σώκλας, 45′ Τσάκαλος
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Ακριτίδης): Αθανασίου, Νεζίρι (46′ Σακαλης), Ντουρμετάκης, Μηνόπουλος, Κρεμόπουλος, Αδάμης (46′ Μερετσόλιας), Κοντογιάννης, Νάνος (60′ Γιούτσος), Ρίζος, Καραβουσάνος (72′ Παπαθανασίου, Γεωργουλόπουλος (46′ Φωτιάδης)