Α’ ΕΣΚΑ ΠΑΙΔΩΝ: Παγκράτι – Τριπλή Κορώνα 51-62

Ήττα για το παιδικό μας τμήμα από την Τριπλή Κορώνα, για τη 2η αγωνιστική της Α΄κατηγορίας Παίδων, με σκορ 51-62.

Με μεγάλη ενέργεια στην άμυνα ξεκίνησε η ομάδα μας τον αγώνα, κρατώντας τους αντιπάλους της πολύ χαμηλά στο πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο προηγήθηκε με 11-6. Στη δεύτερη περίοδο, οι δύο ομάδες βρήκαν καλύτερο ρυθμό στην επίθεση, με τα καλάθια να διαδέχονται το ένα το άλλο και το Παγκράτι, με το 30-26 της ανάπαυλας, να διατηρεί το προβάδισμα.
Στο δεύτερο μέρος, το σκηνικό άλλαξε, με την Τριπλή Κορώνα να συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο επιθετικά, αλλά σκληραίνοντας την άμυνά της, κατάφερε να περάσει μπροστά στο 30′ με 40-46.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα μας δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει την ανατροπή και ηττήθηκε εν τέλει, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 51-62.
Πρώτος σκόρερ για το Παγκράτι ο Μπραουδάκης με 13 πόντους, ενώ ακολούθησαν οι Καριώτης με 11 πόντους και Τσανάι με 10.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 51-62
Δεκάλεπτα: 11-6, 30-26, 40-46, 51-62
ΠΑΓΚΡΑΤΙ(Αντωνόπουλος): Σταμπουλής Στ., Μολλάι 2, Μαραγκουδάκης, Τσανάι 10, Σταμπουλής Χρ. 2, Καριώτης 11, Μπραουδάκης 13 , Σταυρακάκης 7 , Σολωμάκος 2, Σαλαούνης 4 .